Çocukla Geziyorum

Bu yaz, üç boyutlu yazıcılarla tanışma zamanı

tinkercad-01

Kendi fikrini tasarlamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

 İstanbul’un merkezinde, Kadıköy’de, yeşillikler içinde kocaman bir parkın hemen yanıbaşında kurulu olan Makerhane, müthiş bir “Yaz Kampı” sunuyor.

3byazici-01Türkiye’de üstün zekâlı çocuklara eğitimler veren Artistanbul ile Makerhane’nin işbirliğinde düzenlenen Yaz Kampı, Üç Boyutlu Tasarım ve Raspberry Pi atölyeleriyle devam ediyor.

Yaz Kampı’nda düzenlenen “Üç Boyutlu Tasarım ve Yazıcı Atölyesi” ile kendi fikirlerimizi Tinkercad yazılımı üzerinde nasıl üç boyutlu olarak çizeceğimizi ve 3B yazıcılarda bastıracağımızı görecek, hatta tasarlamış olduğumuz nesneyi Minecraft içinde bir eşya olarak kullanabileceğiz!

3byazici-02Öğrencileri eğitim sonunda katılım belgesi ve Makerhane rozetleri bekliyor. Atölye sonunda katılımcılar kendi tasarımlarının 3B çıktılarına da sahip olacaklar!

Nesnelerin İnterneti’ne Giriş

Makerhane Yaz Kampı’nda düzenlenen “Scratch ile Raspberry Pi Atölyesi”nde, bir kredi kartı büyüklüğünde ve cebinizde taşıyabileceğiniz gerçek bir bilgisayar olan Raspberry Pi ile nasıl robotik çalışmalar yapabileceğimizi öğreneceğiz.

raspberry-02Raspberry Pi ile akıllı ev sistemleri, gelişmiş görev robotları, insansız hava araçları, alarm sistemleri, robot kollar yapmak mümkün.

Bu eğitim “Eskiden bir bilgisayarım, bir de Raspberry Pi elimde olacaktı. Neler yapardım!” diye hayıflanan büyük çocuklara da açık olacak.

Geç kalmış sayılmazsınız. Raspberry Pi ile tanışmak ve bu yeni dünyaya adım atmak için Yaz Kampı’mızı kaçırmayın!

53869790 - warsaw, poland - february 2, 2016, new raspberry pi zero, small computer developed in the uk by the raspberry pi foundation.

Tüm yaz ayları boyunca açık olan Makerhane Yaz Kampı’na buradan kayıt olabilirsiniz:

http://www.robotistan.com/maker-yaz-kampi-8

  • Ali Işıngör (Artistanbul)
  • Tel: 0212 251 64 37
  • E-posta: ali@artistanbulpr.com
  • Cep: 0532 683 32 92

Raspberry_Pi_Logo

Paylaşın: