Çocukla Geziyorum

Lüleburgaz’da Gezilecek Yerler ve En İyi Oteller

Lüleburgaz2

Trakya bölgesinin en önemli turistik bölgelerinden biri haline gelen Lüleburgaz, son dönemlerde yapılan çalışmaların ardından oldukça modern bir görünüme ve mimariye sahip oldu. Sakin bir tatil yapmak ve doğal güzellikleri görmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği tatil bölgelerinden bir tanesidir.

Lüleburgaz’da 1936 yılında başlatılan kazı çalışmalarının ardından İlk Tunç dönemine ait bulgular bulunmuş ve bu bulguların doğrultusunda Ege kültürüyle doğrudan bağlantılı olduğu ortaya çıkmıştı. Ayrıca 1981 yılında tekrar yapılan kazı çalışmalarıyla birlikte balkan ve kuzey Anadolu kültürüyle bağlantılı olduğu da ortaya çıkmıştır. Tarihi bakımdan oldukça zengin bir kültüre ev sahipliği yapan Lüleburgaz otelleri hem doğası hem de sakin bir bölge olması sebebiyle son dönemlerde oldukça sık tercih edilmektedir.

Lüleburgaz’da Gezilecek Yerler

  • Sokullu Mehmet Paşa Köprüsü: Mimar Sinan tarafından yapılan köprü, Lüleburgaz deresi üzerinde bulunmaktadır. Kervan ve posta yollarının aşılması için inşa edilen bu köprü günümüze kadar ayakta durmayı başaran en nadir eserlerden bir tanesidir. 6 metre genişliğinde ve toplamda 84 metre uzunluğunda bulunan bu taş köprü görülmeye değer tarihe ışık tutan eserlerden bir tanesidir.
  • Sokullu Mehmet Paşa Hamamı: Mimar Sinan tarafından 1970 yılında inşasını bitirdiği bu eser, ülkemizin en önemli ve en gözde tarihi eserleri arasındadır. Günümüzde kent müzesi olarak kullanılan bu tarihi hamam, geçmiş dönemlere ait klasik Türk hamamlarının bir yansıması olarak görülmektedir. Mimarisi ve günümüze kadar ayakta dimdik durması oldukça önemli bir yapının olması sebebidir. Lüleburgaz ziyareti sırasında görülmesi gereken en önemli bölgelerden bir tanesidir.
  • Şadırvan: Sokullu Mehmet Paşa Cami’sinin avlusunda bulunan ve mermerden yapılan bu şadırvan görenleri büyüleyen bir güzelliğe sahiptir. İşlemeleri oldukça detay ve titizlikle yapılmış bu şadırvanın tarihi 2. Mahmut dönemine kadar uzanmaktadır. Lüleburgaz’ın en önemli ve en güzel mimarisine sahip yerlerinden bir tanesidir.
  • Lüleburgaz Şehitliği: Lüleburgaz ziyareti sıranızda ilk ve en görülmesi gereken yerlerden bir tanesi Lüleburgaz şehitliğidir. Bu şehitlik, farklı bölgelerde ve farklı görevlerde şehit düşen askerler için 1973 yılında yapılmış oldukça özel bir alandır. Lüleburgaz şehitliğinde şehit mezarlığının yanı sıra ortasında bir anıt da yer almaktadır. Lüleburgaz ziyaretinizi sonlandırmadan görmeniz gereken en önemli yerdir.

 

Lüleburgaz’da Konaklayabileceğiniz En iyi Oteller

Lüleburgaz sakin ve tertemiz havasıyla Trakya bölgesinin en önemli bölgelerinden bir tanesidir. Tarih ve doğasıyla ön plana çıkan bu bölge, tatil ve huzur isteyenler tarafından ziyaret edilmektedir. Biz Lüleburgaz ziyareti sırasında konaklayıp en iyi şekilde rahat edebilmeniz için www.gezinomi.com üzerinden Lüleburgaz otelleri arasında en kaliteli hizmeti ve müşteri memnuniyetlerini göz önünde bulundurarak otelleri sizin için sıraladık.

  • Burgaz İzer Hotel: Şehir merkezine 4 kilometre ve Otogara 5 kilometrelik bir mesafede bulunan bu tesiste toplamda 142 oda bulunmaktadır. Açık ve kapalı yüzme havuzları, güler yüzlü ve profesyonel hizmet anlayışı sunan bu tesis, Lüleburgaz ziyareti sırasında konaklayabileceğiniz en iyi tesisler arasındadır. Ayrıca yöre mutfağının lezzetli yemeklerini de tatma şansınız bulunuyor.
  • Burgaz Resort Aquapark Hotel: Şehir merkezine 14 kilometre ve otogara 12 kilometre mesafede bulunan bu tesis gerek mimarisi gerekse doğayla iç içe olması sebebiyle huzur ve rahatlığı arayan müşterilerine hizmet veriyor. Tesis içinde açık havuz, çocuk havuzu ve su kaydırağı bulunmaktadır. Ayrıca farklı yaş gruplarına ayrılmış olan toplamda 4 farklı havuz bulunmaktadır. Müşteri memnuniyetini benimsemiş ve profesyonel bir şekilde hizmet veren bu tesis, Lüleburgaz’da konaklayabileceğiniz en iyi tesisler arasında.

 

Lüleburgaz

Paylaşın: