Çocukla Geziyorum

Üst Düzey Hijyen Sağlayan Duşakabinler Hakkında İpuçları

gorsel (1)

İnsanlar için temizlik oldukça önemli bir yere sahiptir. Ancak sadece temizliğin yanı sıra yorgunluğun ve stresin atılması için özellikle ülkemizde duş almak her zaman iyi hissettirmektedir. Hem evinizin daha demiz ve sağlık olması hem de iyi bir görüntüye sahip olması için banyolarda farklı duşa kabin tasarımları kullanılarak banyolara farklı bir hava katılır.

Banyolarına uygun duşa kabin modelleri seçerken ilk olarak kullanım alanlarına uygun model seçmek oldukça önemlidir. Bu nedenle banyonuzun hem daha ferah ve geniş olması hem de daha şık bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız seçeceğiniz en doğru seçim iki duvar arası duşakabin modeli olacaktır. Aynı zaman da banyolarınızın daha hızlı ve kolay temizlenmesi açısından banyolarda duşa kabin kullanmak temizlik açısından önemli bir zaman kazanmanıza neden olacaktır. Duşa kabin olan banyolar hem kolay temizlenir hem de mahremiyetin korunması için etkili bir adım atılmış olur. Bu nedenle duşa kabin alırken hem tasarıma hem de bütçenize uygun olan tasarımı alabilirsiniz.

gorsel (2)

Duşakabin alırken nelere dikkat edilmeli?

Mutfakların temiz olmasına ne kadar dikkat ediliyorsa aynı zaman da duşlarında oldukça temiz tutulması önemlidir. Bunun sebebi de tıpkı mutfaklar gibi banyolar ad en özel ve temiz olması gereken alanlardandır. İnsan sağlığı için düzenli olarak duş almak oldukça önemlidir. Bu nedenle duş aldığınız zaman kirli ya da temiz suların banyonun her tarafına sıçramasını engelleyen duşa kabinler en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Duşa kabin alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ebatları, metrekaresi, duşa kabinin yerleştirileceği alanlar ve duşa kabinde kullanılan malzeme ve fiyatlarıdır. Ancak duşa kabin seçmek kadar bunun montajı da oldukça önemli bir yere sahiptir. Duşa kabinin montajını gerçekleştirecek olan ustaların banyoya zarar vermemesi ve daha detaylı ve titiz çalışması gerekmektedir. Özellikle montaj esnasında kullanılan silikonun kaliteli ve su geçirmez özelliğine sahip olması çok önemlidir. Montajı yapılan duşa kabin modelinin terazi yardımıyla ölçülerek düzgün ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Montaj işlemleri tamamlandıktan sonra ilk dikkat edilmesi gereken noktaların başında duşa kabin kapılarının sorunsuz bir şekilde açılıp kapanmasıdır. Günümüzde birbirinden farklı duşa kabin modelleri bulunmaktadır. Bu nedenle seçim yaparken ilk olarak banyonuzun boyutuna göre seçim yapmanız çok önemlidir.

Duşa kabin Modelleri Nelerdir?

Banyoların hem temizlik hem de iyi bir görüntüye sahip olması için duşa kabinler oldukça önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde birbirinden farklı tasarım ve kullanım alanlarına göre duşa kabin modelleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse duvardan duvara duşakabin gibi aynı alana kullanılacak duşa kabinlerin birbirinden farklı modelleri bulunmaktadır. Bu da farklı insanlara hitap edecek her duşa kabin modelinin olduğu anlamına gelmektedir.

Duşa Kabin Modelleri

 • Cam duşakabin
 • Kare duşakabin
 • Dikdörtgen duşakabin
 • Tekneli duşakabin
 • Sürgülü duşakabin
 • Modern duşşakabin
 • Köşe duşakabin
 • Ova duşa kabin
 • İki duvar arası duşakabin
 • Duvardan duvara duşakabin
 • Plastik duşakabin

Yukarıda listelenen duşakabin modelleri hemen hemen her ev tipinde bulunan banyolar için ihtiyaç duyulan modeller bulunmaktadır. Küçük ya da büyük banyolarınızın alanlarına göre seçim yapabilir hem daha iyi bir görüntü ederken hem de temizlenmesi daha kolay banyolara sahip olabilirsiniz.

Paylaşın: