Çocukla Geziyorum

TURKUAZOO

Turkuazoo, 22 Ekim 2010 ‘da Bayrampaşa Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde Türkiye’nin ilk modern ve dev akvaryumu olarak  açıldı.

 Dev akvaryumda; köpekbalıklarından dev vatoslara, piranalardan ahtapotlara kadar Dünyanın dört bir yanından getirilen su altı canlıları İstanbullularla buluştu.

Turkuazoo’nun içinde farklı temalara sahip 29 ayrı akvaryum bulunuyor. Yağmur ormanları temasıyla süslenmiş yemyeşil bir koridorda Amazonlardan ve Vietnam’daki Mekong nehrinden gelen tatlı su canlıları yer alıyor.

 Tuzlu su canlıları ise Akdeniz, Karadeniz, Tropikal Türler, Deniz Mağaraları gibi farklı konseptlerde yan yana sıralanan akvaryumlarda görülebiliyor. Turkuazoo’da yer alan 29 akvaryumun, 5 milyon litre su ile doldurulan en büyüğünün içinden 80 metre uzunluğunda akrilik bir sualtı tüneli geçiyor. Ayrıca 270 derecelik su altı görüş açısına sahip devasa gözlem salonu, akvaryumun tüm görkemini gözler önüne seriyor.

 Anaokulu ve İlkokul öğrencileri için,Turkuazoo eğitmenlerinin eşliğinde, sunumlar ve eğlenceli aktivitelerden oluşan eğitim programları ile   Şişli Sualtı Sporları Kulübü  işbirliğinde yüzlerce türde deniz canlısının arasına dalmak ve hatta köpekbalıklarıyla özel dalışlar yapmak mümkün.

www.turkuazoo.com

Paylaşın: