Çocukla Geziyorum

FORUM İSTANBUL

forum_istanbul_turkey[1]

Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo ile ilk buz müzesi Magic Ice’a ev sahipliği yapan Forum İstanbul, IKEA, Dechatlon, H&M gibi Avrupa’nın dev markalarının yanı sıra yerli ve yabancı 265 mağazası, çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıran eğitim ve eğlence alanları, sıradışı mimarisi ile dikkat çekiyor

İstanbul Bayrampaşa’da toplam 495.000 metrekarelik inşaat alanına sahip Forum İstanbul 175.000 metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 265 markası ile yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi.

www.forumistanbul.com.tr

TURKUAZOO

Turkuazoo’nun içinde farklı temalara sahip 29 ayrı akvaryum bulunuyor. Yağmur ormanları temasıyla süslenmiş yemyeşil bir koridorda Amazonlardan ve Vietnam’daki Mekong nehrinden gelen tatlı su canlıları yer alıyor.

Tuzlu su canlıları ise Akdeniz, Karadeniz, Tropikal Türler, Deniz Mağaraları gibi farklı konseptlerde yan yana sıralanan akvaryumlarda görülebiliyor. Turkuazoo’da yer alan 29 akvaryumun, 5 milyon litre su ile doldurulan en büyüğünün içinden 80 metre uzunluğunda akrilik bir sualtı tüneli geçiyor. Ayrıca 270 derecelik su altı görüş açısına sahip devasa gözlem salonu, akvaryumun tüm görkemini gözler önüne seriyor.

www.turkuazoo.com

 MAGİC İCE BUZ MÜZESİ

-5 derecede soğutulmuş bir alanda  kutup atmosferini yaşatan , MAGIC ICE  , kar ve buzdan oluşmuş bir mekanda Northern Lights Kuzey Işıkları, İskandinav doğası ve hayvanları, tarihi ve en önemlisi Viking yaşamı ve İstanbul’la tarihi bağları hakkında bilgiler vermek  , farklı bir deneyim yaşatmak amacıyla kurulmuş bir Buz Müzesi.

İskandinav heykeltıraşlar tarafından yaratılan heykellerden oluşan bir sergiye ev sahipliği yapan müzede , Vikinglerin  bundan tam 1130 yıl önce İstanbul’a yaptıkları söylenen efsanevi  yolculuklarından  bazı sahneler tasvir ediliyor. İskandinav doğasını tasvir eden hayvan heykelleri, Viking evi, devasa Viking gemisi, Viking Dünya Haritası görülecek şeylerden sadece birkaçı.

www.magicice.com.tr

Paylaşın: