Çocukla Geziyorum

Harry Potter Studio Tour – İNGİLTERE Londra

Exterior of The Warner Bros. Studio Tour LondonHarry Potter film serisi 10 yılı aşkın bir süredir  Leavesden’i kendine üs olarak kullanmaktadır. Warner Bros Studios Leavesden’de, ilk zamanlar II.Dünya Savaşı için uçak üreten bir uçak fabrikası ve kullanılan bir pist yer almaktadır. Mayıs 1994 yılında EON Productions, içinde sahipsiz uçak fabrikası olan Leavesden Studio’larını,  James Bond filmi Golden Eye’ı  üretmek için, büyük boş askıları ve açık alanları kullanmak üzere dönüştürmüştür.

1999 yılında Warner Bros Harry Potter  kitapları hakkını elde etmiş ve 2000 yılında ilk Harry Potter filmi yapmak için Leavesden Studio’larını kiralamıştır. Çekimler 29 Eylül 2000’de, Leavesden Stüdyolarında, Harry Potter’ın ilk filmi Felsefe Taşı ile başlamıştır.

GreatHall[1] (2)Leavesden Stüdyolarında inşaa edilen ilk setleri biri  Great Hall, Hogwarts okulunun yemekhane salonudur ve  400 çocuğun oturabileceği geniş ve etkileyici bir alandır. Tüm 8 filmde kullanılan tek grupdan biridir. Warner Bros Studio Tour ile bu inanılmaz sete adım atmak ve tüm filmlerde nasıl kullanıldığını keşfetmek mümkün olmaktadır.

Prof.Dumbledore’un ofisi için ikonik bir set inşa edilmiştir.Ofis, gerçekte, telefon rehberlerinin kopyalarını içeren kitaplarla doldurulmuş büyük bir kütüphane ile çevrilidir. Bir dev su deposu ‘’Üç sihirbaz Turnuvası’’ filmi  için su altındaki tüm sahnelerde kullanılmak üzere Stüdyolarda inşa edilmiştir. 2 milyon litre su  tutma kapasitesi ile Avrupa’nın en büyük sualtı çekimleri tankıdır.

Dumbledore-office[1]22 haftada oluşturulan Sihir Bakanlığı seti, Harry Potter filmleri için oluşturulan tüm setlerden büyüktür. Set, Londra Viktorya mimarisinden esinlenerek, otantik bir etki bırakacak şekilde dizayn edilmiştir.

31 Mart 2012 tarihinde, Warner Bros Studio Tour London açılmıştır. Tur, Harry Potter film serisinin, otantik setleri, kostümleri ve sahnelerine sahiptir ve bu ikonik film üretiminde İngiliz film sanatı, teknolojisi  ve yeteneği sergilenmektedir.

Stüdyolar, http://www.wbstudiotour.co.uk/ adresinden yapılacak rezervasyon ile gezilebilmektedir.

Kaynak :  www.wbstudiotour.co.uk

 

londra-ekim-2012

londra-3-gun-soho-covent-garden

Hogwarts-harry-potter[1]

 

 

Paylaşın: