Çocukla Geziyorum

23 Nisan’da yurtdışı tatili

23 Nisan’da çocuğunuzla yurt dışı tatili için güzel bir seçenek: Paris 

Nisan ayı çocukla tatil yapmak için ideal aylardan bir tanesi. Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çarşamba gününe denk geliyor. Tatil yapmak isteyen çocuklu aileler için hafta sonu birleştirilerek yapılabilecek bir çok tatil seçeneği bulunuyor.

Çocukların bu özel bayramında yurt dışında çocuklarına özel bir tatil düşünenler için Paris Disneyland ilk akla gelen yerler arasında yer alıyor. Paris’de çocuğunuzla gezebileceğiniz diğer bir yer ise Le Bourget Havacılık ve Uzay Müzesi.

Disneyland’da ne yapılır?

Disneyland-Paris-004Paris Disneyland oldukça büyük bir eğlence alanı. Gezmek için en az 1 gün ayırmanız gerekiyor. Disneyland’a özel bir tatil planlayabileceğiniz gibi biraz da kendinizi düşünerek yurt dışı tatili için 2 gün Paris, 1 gün Disneyland turu da yapabilirsiniz.

Walt Disney Stüdyoları görülmesi gereken yerlerden biridir. Burada ünlü filmlerin çekildiği sahneleri hayalinizde canlandırabilir, onları tekrar anımsayabilirsiniz. Sayısız filmlerin ve animasyonların büyülü atmosferini yaşamaya hazır olun.

Fantasyland küçük çocuklar için harika bir eğlence alanıdır. Disney kahramanları belli saatlerde sahneye çıkıp gösterilerini sunarlar ve kalabalığın arasında dans ederler. Çocuklarınızın düşlerindeki Disney karakterleriyle bir arada olacağı Fantasyland, onların hislerine hitap edecek.

Farklı ve temalı eğlence araçlarının olduğu bölümler de bulunuyor. Frontier Land’da içinde korku tüneli bulunan Fantom’un şatosu yer alıyor. Bu şatoda heyecanlı dakikalar geçirebilirsiniz.

Le Bourget Havacılık ve Uzay Müzesi

Paris-Le-Bourget-muzesiAvrupa’da çocuğunuzla birlikte gezebileceğiniz en güzel müzeler arasında yer alan Le Bourget Havacılık ve Uzay Müzesi Paris merkeze 10 km. uzaklıkta bulunuyor. 11 ayrı konsept bölüme sahip müzede, uçak maketleri, mankenli mizansen odaları, planetarium, yerçekimsiz oda, uzay çalışmaları ve gezilerek simülasyon yapılan Dakota uçağı, Frelon kurtarma helikopteri ve bir Concorde uçağı bulunmaktadır.

Setur’un Nisan ayına özel tatil seçenekleri için 23 Nisan yurt dışı turları sayfasını ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paylaşın: