Çocukla Geziyorum

Sömestr Tatilini Doğu Amerika’nın Gözde Şehirlerinde Geçirin

setur-2

Sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Peki bu 15 günlük tatilde ne yapacağınıza karar verdiniz mi? İki haftalık tatilde evde oturmak yerine, yurt dışına tatil planlayarak bu fırsatı güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Hayalinizdeki yurt dışı şehirleri arasında New York ve Miami yer alıyorsa, Doğu Amerika Turu sizin için ideal bir seçim olacaktır. Amerika’nın bu gözde şehirlerini görmek için sabırsızlanıyorsanız, Setur’un Amerika turları kapsamında New York, Orlando ve Miami’yi gezeceğiniz doludizgin bir tatile çıkabilirsiniz. Sizlere bu keyifli gezinizde yol gösterecek birkaç öneriyi bir araya getirdik.

New York

Doğu Amerika turunun en popüler duraklarından biri olan New York, görkemli yapıları, parkları ve eğlence olanaklarıyla capcanlı bir şehir.

 Brooklyn, Manhattan, Bronx, Queens ve Staten Island olmak üzere beş ilçeden meydana gelen şehirde farklı kültürlerden birçok insan bir arada yaşıyor. Bu bakımdan şehirde pek çok dil konuşuluyor.

Tarihi binaları ve yemyeşil alanlarıyla dikkat çeken şehirde görülmeye değer pek çok yer var. Son derece ihtişamlı bir görüntüye sahip olan Rockefeller Binası, Empire State Binası, Brooklyn Köprüsü, Özgürlük Anıtı, Times Meydanı, Central Park gezi listenizde yer alması gereken duraklardan.

New York gezinizde şehrin en yüksek binalarından biri olan Rockefeller Binası’nın tepesine çıkıp Manhattan’ın etkileyici manzarasını seyredebilir, Central Park’da huzur içinde doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz.

Sanatsal açıdan zengin bir şehir olan New York’da birçok önemli müze bulunuyor. Metropolitan Sanat Müzesi, Amerikan Doğal Tarih Müzesi, Modern Sanat Müzesi (MoMA), Guggenheim Müzesi, Yeni Müze sanatseverlerin ilgisini çekecek türden.
New York tatilinizi daha eğlenceli kılmak için Broadway müzikallerine gidebilirsiniz. Ayrıca Carnegie Hall’de gerçekleşen konserler de eğlenceli vakit geçirmek için ideal bir alternatif.

New York gezisinde uğranabilecek duraklardan biri de ABD’nin başkenti olan Washington DC. Beyaz Saray, Capitol, Eski Posta Merkezi, Pentagon Binası, FBI Binası, Arlington Mezarlığı, Abraham Lincoln Anıtı gibi yapıları bünyesinde bulunduran bölgede şehrin önemli merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Orlando
Florida eyaletinin önemli şehirlerinden biri olan Orlando, Walt Disney World, Universal stüdyoları, Orlando Sanat Müzesi gibi önemli gezi duraklarıyla dikkat çekiyor.

Bölgede görülmesi gereken yerlerin başında Disney World geliyor. Walt Disney’in hayal dünyasını olağanüstü yapılarla günümüze taşıyan bu masal diyarında çocuklarınızla birlikte keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Bu sihirli ve renkli dünyayı gezerken her bir köşesine hayran kalacak ve çocuklarınızla unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Walt Disney World’ün yanı sıra Eola Gölü, SeaWorld ve Millenia Alışveriş merkezi gibi çeşitli güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Sea World’de yunus balıkları ve balinaların gösteriler yaptığı akvaryumları seyrederek neşeli anlar yaşayabilir, Millenia alışveriş merkezinde keyifli bir alışveriş turuna çıkabilirsiniz.
Bir benzeri Los Angeles’da bulunan Universal Stüdyoları da görülmeye değer yerlerden. Burada Hollywood filmlerine sahne olan yerlerden geçebilir, birtakım çekim hilelerini görme fırsatı bulabilirsiniz.

Fast-food yemeklerin merkezi konumunda olan şehirde, hazır yiyecek bulabileceğiniz çeşitli mekanlara rastlayabilir, dünya mutfaklarından örnekler sunan restoranlarda her damak tadına hitap eden lezzetleri bulabilirsiniz.

Orlando, sanatseverler için de harika bir şehir. Bölgede pek çok tiyatro salonu bulunuyor. Vineland Caddesi’nde bulunan Central Florida Ballet (Merkezi Florida Balesi) ve Bob Carr Sahne Sanatları Merkezi’ndeki oyunları ve gösterileri takip edip şehirde olduğunuz dönemde güzel bir oyuna gidebilirsiniz.

Miami
Art deco mimarisi, eşsiz plajları, muazzam doğası ve daha birçok cazibe noktasıyla ilgi odağı olan Miami, hemen herkesin bir kez olsun görmesi gereken bir yer.

Everglades Ulusal Parkı, Miami Metrozoo (hayvanat bahçesi), Domino Park, Yıldızlar Adası ve Plaza de la Cubanidad (şehir meydanı) şehirde görülmeye değer yerlerden.

setur-1

Plajları ve doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan şehirde iki adet ulusal park bulunuyor. Bunlardan biri olan Everglades Ulusal Parkında nesli tükenmiş vahşi hayvan türleri yer alıyor. Amerika timsahı ve Florida panterinin nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız, buraya uğramalısınız. Asya, Avustralya ve Afrika bölgelerine özgü yaklaşık 1300 vahşi hayvanı yakından görmek için ise Miami Hayvanat Bahçesini ziyaret edebilirsiniz.

Miami’ye gitmişken Yıldızlar Adasını görmeden dönmek olmaz. Burada ünlü sanatçıların evleri yer alıyor. Yıldızlar Adasına bir tur düzenleyip bu muazzam adayı seyredip, Madonna, Julio Iglesias, Frank Sinatra gibi müzik dünyasının ünlü isimlerinin evlerini yakından görebilirsiniz.

Gece hayatı oldukça renkli ve hareketli olan Miami’de sıkılmayacağınıza eminiz. Şehrin bar ve gece kulüpleri ile canlı müzik mekanlarında eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.

Siz de bu sömestrde Amerika’ya gitmeyi planlıyorsanız, Setur’un bölgeye yönelik turlarını inceleyebilirsiniz. Amerika turları hakkında detaylı bilgi almak için www.setur.com.tr web sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

 

 

Paylaşın: