Çocukla Geziyorum

Çocukla Keyifli Otobüs Yolculuğu Yapmanın 6 Yolu

ankara-istanbul-otobus-bileti

Çocuklar alıştıklarından kopmakta zorluk çekerler. Yeni yataklarını yadırgayabilir, bir koltukta oturmak istemez sık sık kalkıp koşmak isterler. Bu durumda “bir çocukla yola çıkmak, özellikle de bir otobüs yolculuğu yapmak mümkün değil” gibi kesin bir yargıya varmadan önce basit çözümlerle seyahatinizi kolaylaştırma yollarını deneyebilirsiniz.

 

İstediğiniz yere ve istediğiniz tarihte otobüs firmalarının tüm otobüs seferlerini ve fiyatlarını sorgulayabildiğiniz obilet.com ile çocuğunuzla yapacağınız seyahatin gidiş dönüş biletini alabilirsiniz. Çocuğunuzla yapacağınız otobüs yolculuğu için hem kendinize hem de ona bir otobüs bileti almalısınız. Çocuğunuz yolculuk sırasında ne kadar rahat ederse siz de bir o kadar rahat edersiniz. Onunla keyifli bir yolculuk geçirmek için 6 şeyi mutlaka yapmalısınız;

 

1- Cam kenarı isteyebilir

 

Yapacağınız otobüs yolculuğu için hem size hem çocuğunuza alacağınız otobüs bileti hayat kurtarıcıdır. Çünkü yolculuk sırasında zaman zaman cam kenarında oturmak isteyecek, bazen de firmanın ikramlarını yakından görmek için koridor tarafını tercih edecek. Uyku zamanı geldiğinde yine kendi koltuğunda uyuması onun olduğu kadar sizin rahatınız için de çok önemli.

 

2- Rahat giysiler tercih edin

 

Otobüs yolculuklarında uzun süre oturmak gerektiğinden çocuğunuz için rahat giysiler tercih etmenizde yarar var. Özellikle yaz seyahatlerinizde pratik sandalet ve terlikler otobüs yolculuğu sırasında onun rahat etmesini sağlayacaktır. Gerekirse ayakkabısını çıkararak seyahat etmesine izin verebilirsiniz.

 

3- Oyuncakları ve aktiviteleri unutmayın

 

Çocuğunuzun yolculuk sırasında, özellikle uzun yolculuklarda canının sıkılmaması için onu oyalayacak malzemeleri yanınıza alın. Ancak bunu yaparken işi aceleye getirmeyin. Çünkü çok parçalı, yüksek ses çıkaran ya da boyutları büyük olan oyuncakları almak isteyebilir ve bunlar otobüs yolculuğu sırasında hem sizin hem de etrafınızdakilerin huzurunu bozabilecek sonuçlara neden olabilir. Pratik ve eğlenceli seçimler yapabilirsiniz. Bu seçimleri çocuğunuzla birlikte ve neden diğer oyuncakları alamayacağınızı açıklayarak yaparsanız daha olumlu bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Birlikte paylaşacağınız aktivitelerle birlikte onunla bu yolculuğu paylaşmak hem sizin hem de onun için farklı bir deneyim olacaktır. Yanınıza alacağınız kulaklıklarla onunla müziğinizi de paylaşabilirsiniz. Çantanızda taşıyacağınız sürpriz bir hikaye kitabı da yolculuk sırasında çocuğunuzu sakinleştirebilecek bir seçim olabilir.

 

4- Atıştıracak bir şeyler alın

 

Çocukların en sevdiği şeylerden biri de atıştırmalıklar. Yemesi kolay olan meyveleri, onun sevdiği kraker ve bisküvileri yanınıza alabilirsiniz. Yolculuk sırasında aşırı sıvı tüketiminden kaçınmalısınız. Otobüs yolculuğunda her an tuvalet molası için fırsat bulamayabilirsiniz.

 

5- İlkyardım çantası hazırlayın

 

Hem yolculuk sırasında hem de tatil sırasında yanınızda mutlaka küçük de olsa bir ilkyardım çantası bulundurun. Ateş düşürücü, yara bandı, küçük makas, bandaj, ateş ölçer ve çocuğunuz kullandığı ilaçları yanınızda taşımanız acil durumlarda elinizin altında olmalı.

 

6- Yolculuk sırasında bilgilendirin

 

Çocuğunuz nereye gittiğinizi mutlaka merak edecek ve soracaktır. Gideceğiniz yer hakkında önceden bilgiler toplarsanız, yolculuk sırasında göreceğiniz yerler ile ilgili onu bilgilendirebilirsiniz. Böylece merak edecek, heyecanlanacak ve yolculuğun bir an önce bitmesini bekleyecektir.
Çocuğunuzla yapacağınız yolculuğun biletini obilet.com’dan alın. oBilet ile otobüs seferleri birkaç saniye içinde aynı anda görüntülenebildiğinden, fiyatları karşılaştırma fırsatınız da var. Böylece zaman size kalır, siz sadece valizlerinizi hazırlar ve tatilin keyfini yaşarsınız.

ankara-istanbul-otobus-bileti

 

 

Paylaşın: