Çocukla Geziyorum

Kar Tatili

imagesKUFUEI76

Kısa bir ara vermiş olsa da, kendini henüz unutturmuş değil  Kar tatili, genellikle çocukluk dönemlerinden hatırlansa da her yaştan insan için heyecan yaratan bir olay. Hemen hemen hepimiz çocukluk dönemlerimizde kar yağdığı zaman sabahları kalkar kalkmaz ekranlara kilitlenmişizdir ‘kar tatili’ açıklamasını beklerken.

images Zaman ilerledikçe de ‘kar tatili’ durumu farklı bir boyuta taşındı. Eskiden yokuş olan yollarda eğlence için yaptığımız amatör kayak aktiviteleri, yerini gençlerin toplanma noktaları olan kayak merkezlerine bıraktı. Uludağ, Kartepe, Palandöken, Kartalkaya, Güvenkaya, Davras ve Erciyes kayak pistleri, çocukluğunda poşetle kaymanın hevesini alanları farklı bir eğlence kültürüyle tanıştırmayı bekliyor.

Tabii ki bir spor aktivitesi olarak da kabul edilen ve her sene uluslararası yarışmalar düzenlenen kayak sporu için de oldukça elverişli olan dağ yapısı, amatör ve profesyonel olarak kayak sporu ile ilgilenenlerin vazgeçilmez mekanı olarak kabul ediliyor. Günübirlik olarak bu saydığımız kayak merkezlerine gidebileceğiniz gibi, kısa süreli tatiller de planlayabilirsiniz. Hemen hemen her kayak merkezinde 5 yıldızlı oteller bulabileceğiniz gibi kaliteli butik otellere de rastlayabilirsiniz.

imagesKUFUEI76Sadece yaz aylarında tatil yapmak istemeyenlerin tercihi kış tatili ile siz de yoğun stresli iş hayatından kısa bir zaman da olsa uzaklaşabilir ve doğanın etkileyici dünyasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Ayrıca yorucu kayak serüvenlerine sahip gündüz saatlerinden sonra akşamları da özel eğlencelere ev sahipliği yapan kayak merkezleri, her yaştan tatilsever için farklı eğlence konsepti oluşturuyor.

İlk defa kar tatili yapacakların ya da yapmayı düşünenlerin oldukça eğlenceli vakitler geçireceği kayak merkezleri için, Kolayyolculuk ile tatil planınızı yapmaya hemen başlayın! Türkiye’deki kayak merkezlerinin Nisan ayına kadar kayak yapmak için oldukça elverişli olduğunu ve uçak bileti seçeneklerinin de hala uygun olduğunu hatırlatalım. Yüksek rakıma sahip merkezlerde her daim kar seviyesinin yukarılarda olduğunu da unutmayın!

 

Hayat, tatildeyken güzel!

untitled

Paylaşın: