Çocukla Geziyorum

Uçakla seyahat edecekler için 7 ipucu

ucak-yolculugu

Günümüzde artık çoğumuz gitmek istediğimiz yere daha kısa zamanda ve konforlu bir şekilde ulaşmak için uçakla yolculuğunu tercih ediyoruz. Uçak yolculukları her ne kadar rahat ve keyifli görünse de birtakım zorlukları yok değil.  Ancak dert etmeyin. Uçakla seyahat edecekler için 7 faydalı önerimiz var. Bu pratik tüyolara uyarak çok daha keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

  1. Uçak biletinizi erkenden alın

Uçakla seyahat edeceklerin ilk düşünmesi gereken şey,  uygun fiyatlı bir uçak bileti bulmak. Uçak biletlerinin genelde oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak uçak biletini erken alıp bu fiyatı çok daha aşağı çekmek sizin elinizde. En uygun fiyatlı uçak bileti için yaklaşık 5-6 ay öncesinden arayışa geçmenizde fayda var.

Eğer gidiş ve dönüş tarihiniz belliyse biletinizi önceden alarak hesaplı fiyata uçmanın keyfine varabilir, en uygun uçak bileti fiyatlarına ulaşmak için Ucakbileti.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ucakbileti

2.Yanınızda mümkün olduğunca az eşya bulundurun

Özellikle kadınlar tatile çıkarken bavulu ağzına kadar doldururlar. 5 çift ayakkabı, 4 farklı çeşit kot, tişörtler, elbiseler … liste uzar gider. Hal böyle olunca hem yükünüz ağırlaşır, hem de bagaj sınırını aşabilirsiniz. Amacınız defile yapmaktan çok gezip eğlenmekse küçük bir bavul ve el çantası işinizi görebilir.  Hem yanınıza az eşya aldığınızda gittiğiniz yerde dilediğiniz şeyi alma şansına sahip olursunuz.

  1. Çocukların yoğun olduğu güvenlik geçişlerini tercih etmeyin

Çocuklu ailelerin eşyaları biraz fazla olduğundan güvenlik kontrolünden geçişleri biraz uzun sürebilir. Bunun için genelde tek başına seyahat eden veya az eşyası olan kişilerin olduğu güvenlik sıralarını tercih etmenizi öneririz. Böylece güvenlik kontrolünden daha hızlı geçip zamandan kazanabilirsiniz.

  1. Kulaklıktan yardım alın

Sakin, huzurlu bir uçak yolculuğu için gürültü önleyici kulaklıklar iyi bir çözüm olabilir. Bu kulaklık sayesinde ağlayan bebeklerin, horlayan adamların veya yüksek sesle sohbet eden yolcuların seslerini duymayacaksınız. Bu tip kulaklıkları çantanızın bir köşesine koymayı unutmayın.

  1. Uçakta hafif yiyecekler yiyin

Uçak yolculuğunda midenizi rahatsız edebilecek yiyeceklerden kaçının. Yağlı ve ağır yemekler yerine daha hafif yiyeceklere yönelmenizi öneririz. Yurt içi seyahatlerinde verilen sandviçler gayet ideal oluyor. Ancak yurt dışı uçuşlarında etli, sebzeli menüler sunulabiliyor. Eğer seçme şansınız varsa hafif, vejeteryan yemekleri tercih etmenizde fayda var.

  1. Yanınıza hırka veya kapşonlu bir giysi alın

Eğer çabuk üşüyen biriyseniz, uçağın yüksek derecede çalışan klimaları sizi rahatsız edebilir.  Bu gibi durumlarda yanınıza aldığınız hırkanızı giyerek soğuktan korunabilirsiniz. Kapşonlu giysi bulundurmanın şöyle bir avantajı da var; uykunuz geldiğinde kapşonu başınıza geçirerek ışığın size gelmesini önleyebilir, rahatça uykuya dalabilirsiniz.

7.Ödüllü özel yolcu programlarına dahil olun

Eğer Business Class gibi yüksek sınıflı uçuş deneyimi yaşamak istiyorsanız, havayollarının özel yolcu programlarına katılabilirsiniz. Bunun için ilk işiniz en sık tercih ettiğiniz hava yoluna ait kredi kartını edinmek olmalı.  Böylece kredi kartınızla yapacağınız her harcamada mil kazanırsınız. Bu sayede biriken millerinizle Business Class sınıfına ait ödül bilet alma şansını yakalayabilirsiniz.

Bu pratik önerileri uygulayarak uçak yolculuğunuzu çok daha güzel ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Yaz tatili için gideceğiniz yere karar verdiyseniz, bir an önce biletinizi alın.

ucak-yolculugu

Bu pratik önerileri uygulayarak uçak yolculuğunuzu çok daha güzel ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Yaz tatili için gideceğiniz yere karar verdiyseniz, bir an önce biletinizi alın. Türkiye’nin en iyi uçak bileti sorgulama sitesi olan Ucakbileti.com’da,  en uygun THY, AtlasGlobal, Pegasus ve Onur Air uçak bileti alternatiflerini bulabilirsiniz.

Paylaşın: