Çocukla Geziyorum

Masallardan fırlamış gibi bir kent: Valencia

imagesZOMMP475

Mimari yapısı, tarihi ve birçok kültüre ev sahipliği yapmasının yanı sıra, Avrupa’nın en büyük beşinci limanına sahip olan Valencia, denizi ile de sizi bir imagesYMBN1OUMmasalın içine alacak ve oradan hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

İspanya’nın Barselona ve Madrid’ten sonra en büyük üçüncü kenti olan Valencia, limanıyla da Avrupa kentleri arasında en büyük 5.limana sahip olan tek şehirdir. Uzun zaman önce Romalılar’ın bulduğu şehirlerden biri olan Valencia şehri birçok kültüre de ev sahipliği yapar.

 Yüzmenin mutluluğa dönüştüğü plajlar

imagesS9C5IBU1Doğa tutkunlarının keşfetmesi gereken onlarca parkın olduğu Valencia’da masmavi plajların tadını çıkarabilir ve berrak denizinde yüzmenin keyfine doyabilirsiniz. Şehirdeki en popüler plajlar; At Devesa, El Saler ve Pinedo olarak kabul ediliyor. El Saler Plajı ise yurtdışı turlarını deniz ağırlıklı yapmak isteyenler için eşsiz güzelliklerle dolu.

Bilimin, sanatın ve müzelerin şehri

 images06UFYQNRValencia gezisi sırasında dikkatinizi çekecek en önemli şeylerden biri de kuleler olacaktır. Mimarisi ve özellikleriyle dikkat çeken bu kulelerden bazıları katedral kuleleridir ve farklı mimari dönemleri simgelerler. Valencia için en önemli eser ve şehrin sembolü olacak yapılardan biri de, Sanat ve Bilim Şehri Kompleksi’dir.

Valencia’da alışveriş yapmanın keyfi başka!

 Alışveriş kültürü bakımından oldukça çeşitli ve geniş bir yelpazeye sahip olan Valencia, sokak pazarları ve bit pazarlarıyla da oldukça ünlüdür. Şehirdeki en imagesZOMMP475önemli alışveriş merkezleri; El Saler Centro Comercial, Central Comercial Mercado de Fuencarral ve Plaza del Patriarca’dır. Valencia’ya özgü yerel eşyaları satın alabileceğiniz alışveriş merkezi ise Plaza del Patriarca olarak not edilmesi gereken yerler arasında.  İspanya Turları için 2015’in en popüler noktaları arasında yer alan Valencia’yı gözden kaçırmayın!

 

Paylaşın: