Çocukla Geziyorum

Çocuklar için karne hediyesi : Paris Disneyland Tatili !

Çocuklar için karne hediyesi: Paris Disneyland Tatili

 SETUR-HAZ14-13-Disneyland-Paris

13 Haziran Cuma günü 2013-2014 eğitim-öğretim sezonu tamamlanacak. Yoğun bir yılı geride bırakan çocuklarımız için tatil dönemi hem dinlenmek hem de hayatı farklı yerleri görerek ve insanları tanıyarak keşfetmek  için bir fırsat olacak.

Çocukların en fazla merak ettiği ve görmek istediği Disneyland, Paris turları ile gezilebilen, Paris şehir merkezinin 32 kilometre dışında bulunan Marne la Vallee adındaki yeni bir kasabada yer alıyor. Disneyland Paris’te Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olmak üzere 2 park bulunuyor. Disney Village’da ise alışveriş yapılabiliyor.

Bünyesinde 50’den fazla görülecek yer, pek çok restoran, bar ve mağaza bulunduran Disney parkları, sizlere tüm gün boyunca sınırsız eğlence imkanı sunmakta.

Disney’in hayali dünyasını sizlere sunan bu büyüleyici tema parkta çocuklarınız düşlerindeki çizgi film karakterleri ile tanışma fırsatı bulacak.

1 gün ve 1 park için yetişkin giriş ücreti 64 Euro olup, 3-11 arası yaş giriş ücreti 58 Euro’dur. 1 günde 2 parkta ziyaret etmek isterseniz, bilet ücreti olarak yetişkin için 74 Euro, çocuk için 68 Euro ödemeniz gerekmektedir.  3 yaşın altındaki çocuklar için giriş ücretsizdir. Bilet fiyatları açılış saatleri dışında sezona ve tarihe göre değişiklik gösterebilmektedir.

Disneyland’daki güzelliklerden biri de Fast Pass uygulamasıdır. Girişte az bir fiyat farkı ile istediğiniz bir alet için kullanabileceğiniz Fastpass kartı alınabiliyor.  Kuyruk beklemeden dilediğiniz oyuna hızlıca geçiş imkanı sağlayan bu bilet ile Disneyland’ın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Özellikle çok tercih edilen oyun ve aktivitelerde  kuyruğun önüne geçerek direkt geçiş hakkı kazanmanız çok işe yarıyor.

Disneyland’daki en popüler oyun alanları ride’lardır. En çok tercih edilenler ise şunlardır; “Space Mountain” oldukça zor ve adrenalin dolu olan  bir oyundur. Kimileri çok sevse de bazıları hiç haz etmez. “Space Mountain” için Fastpass uygulaması mevcuttur. Korku asansörü olan “The Twilight Zone Tower of Terror” çok talep gören bir aktivitedir. Ancak  Kalp rahatsızlığı olanların binmesi önerilmez.

Disneyland Paris’te birbirinden eğlenceli oyun ve aktivitelerin yanı sıra renkli gösteriler yer almaktadır. Walt Disney Stüdyoları görülmesi gereken yerlerden biridir. Burada ünlü filmlerin çekildiği sahneleri hayalinizde canlandırabilir, onları tekrar anımsayabilir, çocukla tatil yaparken kendiniz de oldukça eğlenebilirsiniz.

Disneyland Paris’te birbirinden güzel, çeşitli mağazalar sizleri beklemektedir. Parkın etrafında temalı ürünler, Disney’e özgü hatıra eşyaları gibi sevimli ürünler satan pek çok mağaza bulunmaktadır.

Sömestr tatilinde Disneyland Paris turu hem sizin hem de çocuğunuz için güzel bir hediye olacak.

Disneyland-Paris-004

Paylaşın: