Çocukla Geziyorum

Legoland Billund – DANİMARKA Billund

 

Legoland Billund, lego temalı eğlence parkları zincirinin en eskisidir. 1968 yılında hizmete giren parka, yılda yaklaşık 1.7 milyon ziyaretçi gelmektedir. Danimarka’nın Kopenhag dışında en çok turist çeken noktasıdır.

Parka, Kopenhag’dan ve Hamburg’dan hızlı trenlerle yada Billund Havaalanı’na uçak ile ulaşma  imkanları mevcuttur.

Legoland, 7 bölümden oluşmaktadır. Miniland ve Duplo Land, küçük yaş grubu çocuklara yönelik oyunları ve trenleri içerir. Ayrıca Miniland’da, Danimarka’nın  önemli yapılarından oluşan Legolardan yapılmış bir minyatür şehir gezilebilir.

İmagination Zone, hayal gücüne yönelik, görsellik yönü ağırlıklı olarak, müzik çeşmesi, Atlantis –akvaryumları gibi etkinlikleri barındırır. Lego Cıty, Legolarla nasıl üretim yapılabildiğini gösteren ve uygulatan merkezdir.

Knight’s Kingdom ile Adventure Land, heyecana yönelik hız ve su oyunlarını kapsayan bölgelerdir. Legoredo Town da, hızlı ve temalı  trenler ağırlıktadır. Piratenland, daha ziyade su oyunlarının gruplandığı bir bölge olmuştur.

Tüm bölgelerdeki oyunlar, yan yana, iç içe bulunmakta, park içerisinde ayrıca, belirli saatlerde gösterilerin yapıldığı kapalı alanlar ile restoranlar ve yine lego temalı hediyelik eşya mağazaları bulunmaktadır.

www.legoland.dk

danimarka-norvec-kasim-2010

kopenhag-2-gun-legoland-billund

 

Paylaşın: