Çocukla Geziyorum

GAZİANTEP – Çocuklar İçin Gaziantep

Gaziantep çocuklar için belki bir cennet değil ama kesinlikle unutulmamışlar.

GAZİANTEP HAYVANAT BAHÇESİ

İlk açıldığında şaşırtıcı derecede başarılı bulduğum, daha sonra zamanla eskime ve bakımsızlık emareleri gösterse de bünyesine kattığı yeni hayvanlarla şu an Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesilerinden biri olma özelliğindeki mekan, yoğun yemek temposundan yorulmuş çocuklarınız için güzel bir gezi noktası.

Büyükşehir Belediyesi tarafından tanzim edilen “Burç Ormanı Doğal Hayatı Koruma ve Rekreasyon Projesi” kapsamında,  Burç Ormanı içerisinde 1000 dönüm arazi üzerine tahsis edilerek 250 hayvan türünün yer aldığı, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı hayvanat bahçeleri arasına giren Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 19 Mayıs 2001 yılında hizmete açılmış.

ANTEP PARKI -PARKANTEP

Oldukça büyük bir alanı kaplayan park gerçekten güzel düzenlenmiş bir alan. Çocukların rahatça paten yada bisikletle gezebilecekleri, koşup oynayabilecekleri  bir yer olduğu gibi, içerisinde çeşitli işletmelerde mevcut.

PARKANTEP/Harikalar Diyarı – 108.000 km2 üzerine kurulu, eğlence parkı ile lunapark arasında bir oyun merkezi. Kesinlikle çocuklar açısından bir cazibe noktası.

Yılda 1 milyon ziyaretçinin gelmesi hedeflenen Parkantep’te;  Dönenceli Ördek, Türkiye Temalı Araba Yarışı, Derviş Temalı Dönen Disk, Dönenceli Uçak, Sinbad Temalı Su Kızağı, Sihirli Fincanlar, Aile Treni, Rafting, Aile Tipi Atlama Kulesi, Uçan Ejderhalar, Korku Tüneli olmak üzere 13 oyun grubu bulunuyor.

PARKANTEP/Masal Park – Antep parkının içinde yer alan ( Alleben deresi kenarı )küçük bir bölgede dünya ve Türk klasik masal kahramanlarının heyellerinin bulunduğu bir alan. Zayıf ve herhangi bir atraksiyona sahip olmasa da küçük yaş grubu çocukların ilgisini çekebilir.

PARKANTEP/Botanik Bahçesi – Antep parkının başka bir köşesinde yer alan bu bahçe ilgilenen çocuklar açısından bilgilendirici olabilir.

PARKANTEP/Buz Pisti – Botanik parkının yanında yer alan tesis, çocuklar için eğlenebilecekleri bir başka alternatif.

PLANETARYUM – Uzay hakkında görsel ve işitsel teknolojilerle bilgi verecek böyle bir tesisin yapımına cesaret ettiği için Büyükşhehir Belediyesi’ni kutlamak gerekir diye düşünüyorum.

ALLEBEN GÖLETİ

Uzun zaman kalacak olanların ,tatil günlerini değerlendirmeleri  amacı ile Antep klasiği olan mangal keyfini yaşayabilecekleri bir piknik alanı.


gaziantep-kasim-2009

gaziantep-sehir-merkezi

gaziantep-gaziantep-yemek-kulturu/

gaziantep-gaziantep-civari

Paylaşın: